Jak liczyć miesięczny termin wypowiedzenia w umowie z kursantem lub lektorem?

Jak liczyć miesięczny termin wypowiedzenia w umowie z kursantem lub lektorem?

Jak należy liczyć miesięczny termin wypowiedzenia?

Odpowiedzi na to pytanie jest kilka. Wszystko tak naprawdę zależy od tego,  jak opisaliśmy w umowie miesięczny termin wypowiedzenia, tzn. czy jest to termin oznaczony jako:

    1. 30 dni
    2. miesiąc
    3. miesiąc, ale ze skutkiem na koniec miesiąca.

Sprawdź na przykładach:

Termin 30 -dniowy to termin liczony od daty złożenia wypowiedzenia do upływu 30 dnia.

Przykładowo:

Jeżeli wypowiedzenie zostało złożone dnia 01 lutego 2021r. to termin 30 dniowy  upłynie 02 marca 2021r.

Termin wypowiedzenia oznaczony w miesiącu kończy się z upływem dnia, który nazwą lub datą odpowiada początkowemu dniowi terminu.

Przykładowo:

Wypowiedzenie zostało złożone 5 stycznia 2021r., więc miesięczny termin wypowiedzenia upływa 5 lutego 2021r.  o 24:00

Jeżeli do umowy dodany został zapis, że umowa rozwiązuje się ze „skutkiem na koniec miesiąca”, wówczas liczymy pełne miesiące. Ostatni dzień pełnego miesiąca będzie ostatnim dniem obowiązywania umowy.

Przykładowo:

Postanowienie przewidujące jednomiesięczny termin wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca oznacza tyle, że wypowiedzenie złożone 10 kwietnia stanie się skuteczne ostatniego dnia maja. Umowa przestanie obowiązywać 31.05. o godz. 24:00

pAKIETY DOKUMENTÓW -gotowe rozwiązania.

Dla właścicieli szkół językowych i firm edukacyjnych.

POMOGĘ CI PROWADZIĆ TWÓJ BIZNES EDUKACYJNY LEGALNIE, BEZPIECZNIE I ZGODNIE Z PRAWEM. SKORZYSTAJ Z MOICH PRAWNICZYCH SKRZYDEŁ. 

Nazywam się Kinga Konopelko. Jestem radcą prawnym i na co dzień wspieram właścicieli szkół i firm edukacyjnych, edukatorów i firmy szkoleniowe. Prowadzę konsultacje, tworzę umowy, wdrażam RODO, organizuję szkolenia lub występuję jako prelegentka na konferencjach branżowych.

To, że tak aktywnie działam dla branży edukacyjnej to nie przypadek (Więcej o tym przeczytasz TUTAJ). Znam dylematy firm edu i problemy, z jakimi na co dzień mierzą się właściciele biznesów edukacyjnych. Zapraszam Cię pod moje prawnicze skrzydła!   

KINGA KONOPELKO